Aktualności

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych oraz kolejna edycja Dziecięcego Pucharu Orlicy to wydarzenia, które wypełnią najbliższy weekend w Zieleńcu. Nie zabraknie gości, atrakcji, a przede wszystkim wspaniałej atmosfery i oczywiście sportowej rywalizacji.

 

Sportowy weekend w Zieleniec Ski Arena

 

Pierwsze wydarzenie to jedna z największych organizowanych w naszym regionie w tym roku imprez. Na Dolny Śląsk, który jest głównym gospodarzem Olimpiady przyjadą młodzi sportowcy z całego kraju. Organizatorami imprezy są najważniejsze instytucje decydujące o obliczu sportu w Polsce - Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Dolnośląska Federacja Sportu, a także Urząd Marszałkowski naszego województwa oraz lokalne samorządy, bez wsparcia których organizacja Olimpiady nie byłaby możliwa.

W trwającej od 4 lutego do 18 marca udział bierze 1800 uczestników, którzy startują w 15 dyscyplinach na terenie 11 miast współorganizujących wydarzenie. Naszemu kurortowi przypadł zaszczyt goszczenia przedstawicieli snowboardu, którzy od 27 lutego do 2 marca powalczą o medale w tej niezwykle efektownej dyscyplinie.

I tak 27 lutego odbędą się dwa przejazdy w slalomie równoległym, 28 lutego w slalomie gigancie równoległym. W poniedziałek, 29 lutego będziemy mogli podziwiać zawodników w konkurencji snowboarducrossu, a dzień później w slopestyle’u. W ostatni dzień, 2 marca odbędą się zawody w konkurencjach big air, które ze wszystkich są chyba najbardziej widowiskowe.

Ale Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to nie tylko snowboard i Zieleniec. To sportowa podróż przez wszystkie kurorty Dolnego Śląska i nie tylko. Dość powiedzieć, że w okresie tych kilkunastu dni sportowcy zawitają także do Świdnicy, Stronia Śląskiego, Szklarskiej Poręby, Karpacza, Czarnej Góry, ale także Tychów, Katowic czy Sanoka.

„Organizacja zawodów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Cieszymy się tym bardziej, że jest to nie tylko doskonała forma promocji naszego kurortu, ale przede wszystkim aktywnego trybu życia w rytmie sportowej rywalizacji”

- ocenia dr Piotr Kunysz z SIGNX, jednego ze współorganizatorów wydarzenia.

„Mamy nadzieję, że jeszcze wiele przed nami podobnych imprez, których organizację zawsze gorąco będziemy wspierać”

- dodaje.

Wszelkie szczegóły dotyczące całej Olimpiady, wyniki, harmonogramy zawodów, listy startowe i wiele innych przydatnych informacji znajduje się na stronie internetowej: www.olimpiadamlodziezy.pl.

Natomiast w sobotę, 27 lutego w Zieleniec Ski Arena odbędzie się także inna, niezwykle ważna dla kurortu impreza - kolejna odsłona zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy. W tym roku odbywa się już ich XX edycja, co czyni imprezę jedną z najstarszych w całym regionie.

Począwszy od pierwszych zmagań w ramach całego cyklu od zawsze przyświecał im ten sam cel - ruch i aktywna forma spędzania wolnego czasu przez najmłodszych, w duchu sportowej rywalizacji. I jak pokazuje historia, wydarzenie już na stałe wpisało się do kalendarza sportowych imprez Dolnego Śląska.

Zawody w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy odbędą się, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach, na stoku nr 5 przy Vital & SPA Resort Szarotka (stok z kanapą 4 osobową W5). Rywalizacja rozgrywana będzie w sześciu kategoriach wiekowych:

  1. Smerfy: rocznik 2010 roku i młodsze;
  2. Skrzaty: rocznik 2008-2009;
  3. Krasnale: rocznik 2006-2007;
  4. Starsze Krasnale: rocznik 2003-2005;
  5. Elfy: rocznik 2000-2002;
  6. Open: rocznik 1999 i starsze.

Udział w rywalizacji można zgłaszać mailowo (na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami), lub w dniu zawodów w godzinach od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu (budynek Vital & SPA Reosrt Szarotka, Zieleniec 72) lub za pośrednictwem formularza online dostępnego pod tym adresem: http://tandt.pl/dzieciecy-puchar-orlicy/opis-i-zapisy.

Koszt udziału w zawodach wynosi 30 zł od osoby, a członkowie najbliższej rodziny (rodzice i dzieci) mogą dokonywać zapisów wspólnie. Wtedy każde z nich zapłaci jedynie 25 zł. Wpłaty wpisowego dokonywać będzie można w dniu zawodów najpóźniej do godz. 11 w sekretariacie Pucharu.

Wszystkie bieżące, codziennie aktualizowane informacje znajdują się także na stronie internetowej kurortu: www.zieleniec.pl, a także na Twitterze, profilu stacji narciarskiej na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili w Zieleńcu warunki atmosferyczne.

Zieleniec Ski Arena

 

Zdjęcie: Ra2nski

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online