Aktualności

Narciarstwo to sport piękny, fascynujący, niezwykle popularny. Ale jego uprawianie to także wielka odpowiedzialność - za zdrowie swoje, a także innych osób, w towarzystwie których korzystamy ze stoków narciarskich. I właśnie bezpieczne uprawianie białego szaleństwa jest podstawowym celem akcji „Bezpieczny stok”, której kolejna edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę w Zieleńcu.

 

Akcja „Bezpieczny stok” już w najbliższą sobotę zawita do Zieleńca

 

Projekt powstał z inicjatywy Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, w którym uczestniczą nie tylko GOPR, TOPR oraz Policja, ale także aż trzy ministerstwa - Edukacji Narodowej, Spraw Wewnętrznych oraz oczywiście Sportu i Turystyki, natomiast partnerem medialnym akcji jest radiowa Jedynka. Dwa lata temu Minister Spraw Wewnętrznych włączył akcję do rządowego programu Razem Bezpieczniej.

W tym roku odbędzie się siódma edycja akcji, która gości na 20 stokach w całej Polsce w trakcie zimowych ferii. Pierwsza impreza odbyła się 24 stycznia na Kotelnicy, natomiast 7 lutego (w najbliższą niedzielę) zawita do Zieleńca - rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00 i potrwa do 15:00.

Niezwykle bogaty program całego przedsięwzięcia, oprócz nauki odpowiedzialnego podejścia do uprawiania narciarstwa przede wszystkim przez najmłodszy wypełnią także:

  • pokazy ratownictwa zimowego
  • nauka pierwszej pomocy z ratownikami
  • nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami
  • możliwość wygrania kasków narciarskich

Przez cały czas trwania akcji, której główna część odbędzie się na stokach przy kompleksie Mieszko przy kościółku oraz przy nowej 4 osobowej kolei kanapowej dostępni będą ratownicy GOPR oraz instruktorzy narciarstwa, którzy z chęcią udzielą rad i wskazówek, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także jakich należy przestrzegać zasad.

Kampania kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców przebywających w okresie ferii zimowych w górach i na stokach oraz wyciągach narciarskich. Organizatorem akcji są Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (stowarzyszenie skupiające w swoim gronie już ponad 70 stacji narciarskich w Polsce, w tym m.in. w Tatrach i na Podhalu, w Bieszczadach czy w Beskidzie Śląskim) oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami akcji są, obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, także Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Organizacja Turystyczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze oraz Policja. Po raz pierwszy kampania "Bezpieczny Stok" odbyła się w 2009 roku.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online