Aktualności

Po raz kolejny stacja narciarska w Zieleńcu znalazła się w czołówce rankingu najlepszych ośrodków w Polsce. Tym razem zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji w corocznym ranking przygotowanym przez portal Onet.pl na podstawie szczegółowego raportu.

 

Zieleniec Ski Arena na podium najlepszych  narciarskich ośrodków w Polsce

Fotografia: ra2nski_ 

Raport dostępny na stronie portalu powstał na podstawie wizyt i analiz funkcjonowania 60 stacji w Polsce. Aby ich ocena była w maksymalnym stopniu obiektywna i sprawiedliwa, oceniane ośrodki podzielone zostały na dwie główne kategorie - większe oraz mniejsze. Zieleniec Ski Arena ze względu na liczne wyciągi i koleje znalazł się w tej pierwszej, głównej kategorii.

Pod uwagę brane było wiele czynników. W naszym przypadku jest to o tyle istotne, że to właśnie one są od lat brane pod uwagę w procesie rozwoju naszej stacji. A chodzi tu przede wszystkim o liczebność dostępnych krzesełek, możliwość naśnieżania stoków nawet wobec braku opadów śniegu, rozwój i przyjazność infrastruktury oraz nowoczesność całej stacji. Na samym końcu oceniane oczywiście były warunki narciarskie.

Przy naszej ocenie braliśmy głównie pod uwagę potencjał narciarski, pod którym to pojęciem rozumiemy stan i możliwości infrastruktury narciarskiej. Dawaliśmy punkty za każdy wyciąg, więcej za nowoczesne krzesełka, gondole i inne kolejki

- czytamy w raporcie, co biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Zieleniec Ski Arena w ostatnich latach, okazało się jednym z kluczowych czynników wpływających na miejsce, które zajęliśmy w rankingu.

Jeśli chodzi o trasy zjazdowe ilość punktów zależy nie tylko od sumy długości tras zjazdowych ale też od zróżnicowania trudności tras

- to kolejny punkt w raporcie, który okazał się być dla nas istotny. Wiadomo, że konkurować na długość narciarskich tras z Kasprowym Wierchem nigdy nie będziemy. Ale już zróżnicowanie tras jest przecież jednym z fundamentów naszej działalności.

Bardzo cieszy nas informacja o II miejscu w przygotowanym przez portal Onet.pl rankingu. Nie spoczywamy jednak na laurach, gdyż wciąż bardzo wiele jest jeszcze w naszym ośrodku do zrobienia

- ocenia Grzegorz Głód, dyrektor marketingu Zieleniec Ski Arena.

Tym bardziej, że jak widać konkurencja ani nie śpi, ani nie próżnuje

- dodaje.

Raport, raportem. Takie rzeczy są ważne, wpływają przecież na popularność naszego ośrodka. Ale to przede wszystkim Waszem opinie, drodzy narciarze i turyści - wasze zadowolenie, satysfakcja i ciepłe słowa - będą zawsze dla nas najlepszym paliwem i źródłem energii do działania. Dziękujemy Wam, że kolejny rok tak licznie przyjeżdżacie do Zieleńca! Do zobaczenia na stoku!

Promocje

Zniżka na kręgielnie dla gości mieszkających Zieleńcu

Kamerki Online