Aktualności

Po raz kolejny stacja narciarska w Zieleńcu znalazła się w czołówce rankingu najlepszych ośrodków w Polsce. Tym razem zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji w corocznym ranking przygotowanym przez portal Onet.pl na podstawie szczegółowego raportu.

 

Zieleniec Ski Arena na podium najlepszych  narciarskich ośrodków w Polsce

Fotografia: ra2nski_ 

Raport dostępny na stronie portalu powstał na podstawie wizyt i analiz funkcjonowania 60 stacji w Polsce. Aby ich ocena była w maksymalnym stopniu obiektywna i sprawiedliwa, oceniane ośrodki podzielone zostały na dwie główne kategorie - większe oraz mniejsze. Zieleniec Ski Arena ze względu na liczne wyciągi i koleje znalazł się w tej pierwszej, głównej kategorii.

Pod uwagę brane było wiele czynników. W naszym przypadku jest to o tyle istotne, że to właśnie one są od lat brane pod uwagę w procesie rozwoju naszej stacji. A chodzi tu przede wszystkim o liczebność dostępnych krzesełek, możliwość naśnieżania stoków nawet wobec braku opadów śniegu, rozwój i przyjazność infrastruktury oraz nowoczesność całej stacji. Na samym końcu oceniane oczywiście były warunki narciarskie.

Przy naszej ocenie braliśmy głównie pod uwagę potencjał narciarski, pod którym to pojęciem rozumiemy stan i możliwości infrastruktury narciarskiej. Dawaliśmy punkty za każdy wyciąg, więcej za nowoczesne krzesełka, gondole i inne kolejki

- czytamy w raporcie, co biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Zieleniec Ski Arena w ostatnich latach, okazało się jednym z kluczowych czynników wpływających na miejsce, które zajęliśmy w rankingu.

Jeśli chodzi o trasy zjazdowe ilość punktów zależy nie tylko od sumy długości tras zjazdowych ale też od zróżnicowania trudności tras

- to kolejny punkt w raporcie, który okazał się być dla nas istotny. Wiadomo, że konkurować na długość narciarskich tras z Kasprowym Wierchem nigdy nie będziemy. Ale już zróżnicowanie tras jest przecież jednym z fundamentów naszej działalności.

Bardzo cieszy nas informacja o II miejscu w przygotowanym przez portal Onet.pl rankingu. Nie spoczywamy jednak na laurach, gdyż wciąż bardzo wiele jest jeszcze w naszym ośrodku do zrobienia

- ocenia Grzegorz Głód, dyrektor marketingu Zieleniec Ski Arena.

Tym bardziej, że jak widać konkurencja ani nie śpi, ani nie próżnuje

- dodaje.

Raport, raportem. Takie rzeczy są ważne, wpływają przecież na popularność naszego ośrodka. Ale to przede wszystkim Waszem opinie, drodzy narciarze i turyści - wasze zadowolenie, satysfakcja i ciepłe słowa - będą zawsze dla nas najlepszym paliwem i źródłem energii do działania. Dziękujemy Wam, że kolejny rok tak licznie przyjeżdżacie do Zieleńca! Do zobaczenia na stoku!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online