Aktualności

Piękne pejzaże, doskonałe warunki, bogata oferta imprez towarzyszących i zawodów, a ponad wszystko infrastruktura, świetnie utrzymane stoki, liczne koleje i wyciągi oraz rodzinna atmosfera. To wszystko oferuje narciarzom i turystom Zieleniec - również w okresie zimowych ferii.

 

Zimowe ferie za pasem. I wcale nie trzeba ich spędzać za granicą

 

Choć wielu z nas dopiero co wróciło ze świątecznych wyjazdów, najwyższa pora pomyśleć o miejscu, w którym spędzi się zimowe ferie. Czy może być to Zieleniec? Oczywiście. Poniżej przedstawiamy w szczegółach kilka dodatkowych argumentów, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Lokalizacja

Położenie kurortu na samochodowej mapie nie jest sprawą bez znaczenia. Szybki i w miarę sprawny dojazd nie pozostaje bez wpływu na naszą decyzję dotyczącą kierunku ewentualnej zimowej wycieczki. I choć do Zieleńca autostradą nie dojedziemy, to niecałe dwie godziny drogi z Wrocławia i pięć i pół godziny z Warszawy to czas, który warto naprawdę poświęcić aby się do nas dostać. Warto dodać, że jest to także trasa wyjątkowo urokliwa, prowadząca przez wiele sudeckich pasm górskich.

(Mikro)klimat Zieleńca

To rzecz absolutnie wyróżniająca Zieleniec nie tylko spośród innych sudeckich kurortów, ale i wszystkich w Polsce. Specyficzny mikroklimat, zbliżony do tego, jaki spotkać możemy wyłącznie w Alpach, nie tylko powoduje zwiększoną produkcję czerwonych krwinek w organizmie (udowodnione naukowo), ale też sprawia, że efektywniej wypoczywamy (tym bardziej, jeśli jest to wypoczynek aktywny i na świeżym powietrzu) oraz szybciej się relaksujemy. Aspekt zdrowotny kurortu nie podlega zatem dyskusji, co zresztą często podkreślają odwiedzający Zieleniec narciarze.

Stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia

Nie jest tajemnicą, że odpowiadający za obecny kształt kurortu właściciele kolei, wyciągów i pensjonatów, inspiracji do rozwoju szukają w sprawdzonych za granicą wzorcach, które od lat decydują o sile i popularności największych kurortów w Alpach. Zieleńcowi oczywiście zawsze będzie do nich bardzo daleko - ograniczenia dotyczące wysokości zielenieckich gór są rzeczą, której przecież zmienić nie sposób.

Ale i tak na ukształtowanie terenu nikt tutaj nie narzeka. Mało tego, jest ono unikalne, co pozwala nie tylko na gęste rozmieszczenie wyciągów i kolei (których jest w Zieleńcu w sumie 24), ale i na oferowanie narciarzom stoków o różnym poziomie trudności. Tak więc wśród 22 dostępnych w Zieleniec Ski Arena kilometrów tras znajdziemy zarówno te dla wytrawnych i wprawnych narciarzy, szukających nawet większych emocji freeridowców, jak i rodzin z najmłodszymi adeptami sztuki narciarskiej, którzy pierwsze na nartach kroki mają dopiero przed sobą. Wyróżniającym zielenieckie stoki na narciarskiej mapie Polski czynnikiem jest także ich szerokość, która sprzyja spokojnej i bezpiecznej jeździe.

Narciarskie ABC

Wielu z nas stawiało bądź stawia w Zieleńcu pierwsze kroki na nartach, bądź ma przynajmniej taki zamiar. Czasem przeszkodą jest brak odpowiedniego sprzętu, który choćby w przypadku najmłodszych często trzeba wymieniać (np. buty narciarskie). Nie zawsze jednak taki sprzęt kupować musimy. Liczne wypożyczalnie zlokalizowane w kurorcie oferują nie tylko narty, buty i kije, ale i specjalistyczną poradę, co i jak dobrać, aby bezpiecznie szusować po stokach.

W stawianiu pierwszych kroków na nartach wspomogą nas także szkółki narciarskie, które nie tylko odpowiednio nas wyszkolą, ale i nauczą - przede wszystkim najmłodszych - odpowiedzialnego podejścia do tego wymagającego sportu oraz tego, jak bezpiecznie poruszać się na stokach i w ich bezpośrednim otoczeniu.

Jest gdzie spać, a i coś do jedzenia się znajdzie

Zimowe ferie to dni (i wieczory) na stoku, ale i czas, spędzony w gronie rodziny czy znajomych, wolny od nart. Jeśli zmęczenie weźmie górę (co na przykład po 10 godzinach spędzonych na stoku nie będzie specjalnie zaskakujące), bogata pozanarciarska oferta Zieleńca z pewnością pozwoli wypełnić czas. Wyśmienite jedzenie w licznych restauracjach i klimatycznych barach, SPA, basen, kręgielnia, to tylko niektóre atrakcje jakie oferują gościom tutejsze hotele i pensjonaty.

Mało tego, jeśli ktoś wstanie prawą nogą, ale bez woli wyjścia akurat tego dnia na stok, górskie otoczenie Zieleńca jest nie mniej atrakcyjne niż jego narciarskie „właściwości”. Wycieczka to Masarykovej Chaty (jakie jedzenie, okraszone pysznym, czeskim lanym piwkiem!), tour po Górach Orlickich lub Bystrzyckich, czy wycieczka do licznych atrakcji zlokalizowanych w odległości 20-30 kilometrów zadowoli z pewnością nawet najbardziej wymagających.

Szczegółowy opis zarówno samych atrakcji Zieleńca, jak i tych w jego bliższym i nieco dalszym otoczeniu znajdą Państwo na stronie internetowej kurortu. Warto także zerknąć na opisanie Zieleńca od A do Z - być może i tam znajdą Państwo jeszcze coś, co na temat Zieleńca było Państwu do tej pory nieznane i pozwoli spokojnie zaplanować dwutygodniowy pobyt w trakcie zimowych ferii.

Zieleniec Ski Arena

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online