Aktualności

Dość nerwowego spoglądania na termometry oraz analizowania prognoz pogody. Dziś w nocy spodziewamy się spadku temperatury, co umożliwi pokrycie naszych stoków świeżą warstwą białego puchu. Co ważne, sprzyjające warunki atmosferyczne mają się już utrzymać na dłużej.

 

Czas na zimę!
 

 Zima przyszła na chwilę, aby później zrobić sobie świąteczną przerwę. My jednak w pocie czoła (dosłownie) pracowaliśmy nad tym, aby przez cały czas można było w Zieleńcu pojeździć. Mamy świadomość, że warunki były trudne. Ale pamiętajmy, że temperatura, to właściwie jedyna rzecz, na którą nie mamy wpływu.

Warto jednak było trzymać rękę na pulsie i dbać, aby wszystko działało i było w gotowości do przyjęcia zimy w pełnej krasie. Ta wreszcie nadchodzi, co pozwoli nam na naśnieżanie większej liczby stoków i stopniowe zwiększanie śnieżnej pokrywy.

Dziś w nocy będą już u nas 2 stopnie poniżej zera, a to dopiero początek. Docelowo spodziewamy się mrozów przekraczających poziom 10 stopni, a dodatkowo na przełomie tego i przyszłego tygodnia ma w Zieleńcu wreszcie spaść prawdziwy śnieg. Dzięki temu uruchamiać będziemy w naszym kurorcie kolejne wyciągi.

Aktualnie czynna w Zieleńcu jest pomarańczowa kanapa 6-osobowa Winterpol, która działa od godziny 9:00 do 16:00. Dostępna na razie wyłącznie dla turystów pieszych jest także Nartorama Skyway Express, jednak już teraz apelujemy o pilne śledzenie naszej strony internetowej i profili w mediach społecznościowych, ponieważ sytuacja będzie zapewne zmieniać się dynamicznie. W związku z obecnymi warunkami i dostępnością tylko jednej trasy przy pomarańczowej kanapie 6 osobowej W3 Winterpol niski sezon został przedłużony do odwołania. I tak karnet poniedziałek - piątek (9:00 - 16:00) kosztować będzie
45 złotych (ulgowy 35), natomiast karnet sobota - niedziela będzie to odpowiednio 60 oraz 50 złotych.

Do 29 grudnia jeździ także do Zielenica SkiBus, który dla wszystkich, którzy będą mieli przy sobie dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej (na druku należy dokładnie wpisać liczbę osób, która ją wniosła) jest bezpłatny.


Przypominamy także o możliwości spędzenia w Zieleńcu Sylwestra. 31 grudnia wszystkie karnety z cennika ważne będą do godziny 22:00, natomiast karnet sylwestrowy obowiązywać będzie w ten dzień od godziny 19.00 do 1.00 w nocy 1 stycznia. Jego koszt to 85 zł (normalny) oraz 75 zł (ulgowy). W nowy rok stoki czynne będą od 9:00 do 22:00.

Wszystko wskazuje na to, że zima na dobre przychodzi do Zieleńca. My początkowo wesprzemy ją intensywną pracą armatek śnieżnych, dzięki czemu warunki w naszej stacji będą poprawiać się z każdym dniem. Ale później aura już będzie sobie radzić z pewnością sama. Do zobaczenia na stoku!

Zieleniec Ski Arena

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online