Aktualności

Zima nas póki co nie rozpieszcza. I choć nie chcemy specjalnie narzekać, bo przecież jesteśmy jednym z niewielu kurortów, w których w ogóle można jeździć, biorąc pod uwagę popularność oraz wieloletnią tradycję zawodów o Puchar Orlicy, postanowiliśmy przenieść bożonarodzeniową edycję na inny termin.

 

Szanowne Narciarki, Szanowni Narciarze!
 

Głównym powodem takiej decyzji były przede wszystkim względy bezpieczeństwa oraz sprawnego przebiegu samych zawodów. Póki co w Zieleńcu czynna jest jedna trasa przy pomarańczowej kanapie, która cieszy się, mimo trudnych warunków, bardzo dużą popularnością. Zorganizowanie na niej zawodów, tym bardziej dla najmłodszych, byłoby ryzykowne dla płynnego przebiegu narciarskich konkurencji. A przecież zawód naszych pociech to ostatnia rzecz o jakiej chcielibyśmy słyszeć.

Pierwotnie bożonarodzeniowa edycja, która nie jest zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu, planowana była na 28 grudnia. Patrząc jednak realnie na prognozy pogody na najbliższe dni jesteśmy pewni, że radykalna poprawa jest mało prawdopodobna. Co wiąże się z tym, że uruchomienie kolejnych tras jest praktycznie wykluczone. Niższe wartości temperatury spodziewane są dopiero po świątecznym weekendzie, co zdecydowanie poprawi warunki w jakich przygotowywać będziemy dla Państwa trasy narciarskie.

Nowy termin pierwszych zawodów w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy ogłoszony zostanie w najbliższych dniach, dlatego też zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili w portalach społecznościowych.

My jednak aurze nie zamierzamy łatwo odpuścić. Wykorzystujemy każdą nadarzającą się chwilę (i okazję tym samym) do poprawienia grubości pokrywy śnieżnej i uruchomienia ratraków. Chcemy być także gotowi na mające nadejść już niebawem poważniejsze ochłodzenie, które na dobre rozrusza naszą stację narciarską i wszystkie znajdujące się w niej 24 wyciągi i koleje.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online