Aktualności

12 grudnia uroczyście powitamy na Dolnym Śląsku zimę. Najwyższy czas odkurzyć i nasmarować sprzęt narciarski, zaostrzyć krawędzie, być może zadbać także o formę, której wiele będziemy tej zimy potrzebować. Gdzie najlepiej otworzyć narciarski sezon? Oczywiście w Zieleńcu.

 

Zieleniec - tu się zima rozpoczyna

 

 W piątek 11 grudnia czynny będzie wyciąg Śnieżka. W sobotę 12 grudnia i w niedzielę 13 grudnia czynna będzie pomarańczowa kanapa 6 osobowa, kanapa 4 osobowa Gryglówka, wyciąg talerzykowy Śnieżka oraz wyciąg talerzykowy N3 Patyczak I Nartorama . W sobotę i niedzielę szusować będzie można od 09:00 do 22:00.

Choć zima zawitała w tym roku Sudety wcześniej, to niestety zeszłotygodniowe „upały” nieco popsuły warunki na stokach. Jednak w ostatnich dniach wróciły przymrozki, więc ponownie armatki śnieżne ruszyły pełną parą. Sytuacja jest o tyle sprzyjająca, że prognozy pogody na najbliższe godziny i dni wydają się być niezwykle sprzyjające.

W związku z tym już 12 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00 na uroczyste otwarcie sezonu zaprasza do Zieleńca Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Duszniki Zdrój oraz Zieleniec Ski Arena. Oprócz możliwości szusowania do późnych godzin wieczornych, organizatorzy przewidzieli także liczne atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia do Zieleńca zawitają. Konkursy i warsztaty dla całych rodzin, eko gotowanie Zbigniewa Koźlika, koncert zespołu Me, Myself and I oraz występ Teatru Avatar, pokazy ratownicze GOPR-u czy porady dietetyków to tylko niektóre z nich. A do tego narty, narty i jeszcze raz narty, wyjątkowa atmosfera zielenieckiego kurortu i wyborna, zróżnicowana kuchnia tutejszych barów i restauracji.

Na głównym parkingu (przy siedzibie GOPRu) zaprezentowany zostanie Dolny Śląsk w pigułce, tradycyjnie już przedstawione zostaną też niektóre dolnośląskie atrakcje, w tym oferta Huty Julia oraz bolesławieckiej ceramiki.

Przez dwanaście godzin będzie w trakcie imprezy przede wszystkim aktywnie, bezpiecznie i zdrowo, bo że śniegu i mrozu nie zabraknie, nie mam już żadnych wątpliwości. Dodatkowym udogodnieniem dla narciarzy będzie możliwość korzystania ze specjalnego SkiBusa, który 12 grudnia od 10:00 do 20:00 (o każdej pełnej godzinie) będzie woził narciarzy z centrum Dusznik Zdroju (wyjazd z parkingu przy Pensjon Matteo) pod sam stok w Zieleniec Ski Arena.

Zieleniec jest w pełni przygotowany do nadchodzącego sezonu narciarskiego. Nowe inwestycje, przegląd sprzętu, modernizacje infrastruktury mamy już za sobą. Teraz pozostaje tylko uroczyście otworzyć sezon i korzystać z zimy, która trwać ma w tym sezonie ponad 150 dni!

Jeśli planujecie wizytę w Zieleńcu w tym dniu, koniecznie już dziś zapiszcie się na wydarzenie na Facebooku i dzielcie się swoimi wrażeniami, oczekiwaniami i wspólnie z nami budujcie atmosferę napięcia przed wielkim wydarzeniem:

https://www.facebook.com/events/420739008124791/

 

Zieleniec - tu się zima rozpoczyna

 

Zawody otwacia

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online