Aktualności

12 grudnia uroczyście powitamy na Dolnym Śląsku zimę. Najwyższy czas odkurzyć i nasmarować sprzęt narciarski, zaostrzyć krawędzie, być może zadbać także o formę, której wiele będziemy tej zimy potrzebować. Gdzie najlepiej otworzyć narciarski sezon? Oczywiście w Zieleńcu.

 

Zieleniec - tu się zima rozpoczyna
 

Zima zawitała w tym roku Sudety wcześniej. Niższe temperatury i coraz częstsze opady śniegu powodują, że poszukujący wrażeń narciarze i turyści mogą planować wizyty w kurorcie. Najbliższy możliwy termin to sobota.

12 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00 na uroczyste otwarcie sezonu zaprasza do Zieleńca Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Duszniki Zdrój oraz Zieleniec Ski Arena. Oprócz możliwości szusowania do późnych godzin wieczornych, organizatorzy przewidzieli także liczne atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia do Zieleńca zawitają. Konkursy i warsztaty dla całych rodzin, eko gotowanie Zbigniewa Koźlika, koncert zespołu Me, Myself and I oraz występ Teatru Avatar, pokazy ratownicze GOPR-u czy porady dietetyków to tylko niektóre z nich. A do tego narty, narty i jeszcze raz narty, wyjątkowa atmosfera zielenieckiego kurortu i wyborna, zróżnicowana kuchnia tutejszych barów i restauracji.

Na głównym parkingu (przy siedzibie GOPRu) zaprezentowany zostanie Dolny Śląsk w pigułce, tradycyjnie już przedstawione zostaną też niektóre dolnośląskie atrakcje, w tym oferta Huty Julia oraz bolesławieckiej ceramiki.

Przez dwanaście godzin będzie w trakcie imprezy przede wszystkim aktywnie, bezpiecznie i zdrowo, bo że śniegu i mrozu nie zabraknie, nie mam już żadnych wątpliwości. Zieleniec jest w pełni przygotowany do nadchodzącego sezonu narciarskiego. Nowe inwestycje, przegląd sprzętu, modernizacje infrastruktury mamy już za sobą. Teraz pozostaje tylko uruchomić koleje i wyciągi i korzystać z zimy, która trwać ma w tym sezonie ponad 150 dni!

Wyciągi uruchomiliśmy już w zeszłą sobotę, jednak do 12 grudnia będą nieczynne. Za to w najbliższy weekend wraz z uroczystym otwarciem sezonu ruszymy pełną parą i przez kolejne 150 dni będziemy mogli korzystać ze wszystkich uroków naszej stacji narciarskiej.

Do zobaczenia na stoku - wyciągi czynne będą już od godziny 9:00!

 

Zieleniec - tu się zima rozpoczyna

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online