Aktualności

Powoli nadchodzi najbardziej oczekiwany okres w ciągu roku - święta Bożego Narodzenia. Rodzinna atmosfera, piękna i śnieżna zima, choinki, prezenty, świąteczne potrawy. Czy stoi coś na przeszkodzie, aby te wyjątkowy czas spędzić właśnie w Zieleńcu? 

 

Magiczne i rodzinne święta w Zieleńcu
 

W pogoni za pracą, w ucieczce przed kaloriami, strapieni stertą problemów nie mamy czasu choć na chwilę się od tego wszystkiego odciąć. Czasem nawet perspektywa świąt nas przeraża - niezliczone potrawy i ciągnące się w nieskończoność świąteczne odwiedziny. Czy jest na to wszystko sposób?

Oczywiście. Można zaplanować, że w tym wyjątkowym okresie na przekór wszystkiemu (i pewnie wszystkim) wyjedziemy i świąteczne rytuały przedzielimy chwilami spędzonymi na narciarskim stoku. Śniegu i mrozu będzie w Zieleńcu z pewnością pod dostatkiem. świąteczny stół również nie należy się specjalnie martwić, a i pewnie jakiś Mikołaj do naszego kurortu zawita.

Większość zielenieckich pensjonatów już rozpoczęła przygotowania do przyjęcia gości w tym wyjątkowym okresie. Warto podkreślić, że ich właściciele na pierwszym miejscu stawiają właśnie na stworzenie niezapomnianej atmosfery oferując przyjezdnym wigilijną kolację oraz wiele innych świątecznych atrakcji.

Przypominamy także, że to właśnie w Zieleńcu znajduje się najwyżej położony kościół w tej części Polski (który swego czasu był najwyżej położonym kościołem w Prusach) - św. Anny, będący parafialnym kościołem św. Franciszka i św. Leonarda w Dusznikach-Zdroju. Pierwsza świątynia została wzniesiona tutaj w 1762 roku, a obecna, murowana, powstała w roku 1902.

Wspólne wyjście z rodziną czy ze znajomymi na wigilijną pasterkę będzie z pewnością dla wszystkich dużym przeżyciem. Ale warto do kościółka będzie zawitać także w drugim dniu świąt o godzinie 12:00, kiedy to odbędzie się msza góralska w trakcie której kolędować będą górale - zespół Janicki. Zespół wystąpi jeszcze w Zieleńcu kilkukrotnie 29 grudnia.

Wracając natomiast do spraw nieco bardziej przyziemnych, już dziś gorąco zapraszamy wszystkich spragnionych świątecznych wrażeń na nartach na zielenieckie stoki, które ani na chwilę nie zostaną w trakcie świąt dla narciarzy zamknięte. Wręcz przeciwnie.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia wyciągi i koleje narciarskie czynne będą w następujących godzinach:

W Wigilię (24.12) zabawa na stoku przewidziana jest od 9:00 do 16:00.
natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt, stoki dostępne będą przez cały dzień od godziny 9:00 aż do późnego wieczora (do 22:00).

Jeśli pomysł świątecznego wypadu do Zieleniec Ski Arena wydaje się Państwu kuszący, śpieszymy poinformować, że w naszych pensjonatach zostały jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy zatem serdecznie do zapoznania się z bogatą ofertą noclegową Zieleńca i zarezerwowania miejsc już dziś.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online