Aktualności

Kalendarzowa jesień w pełni, w Sudetach pojawiły się pierwsze przymrozki. I choć do prawdziwej zimy pozostało jeszcze kilka tygodni, w Zieleńcu trwają intensywne przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu narciarskiego.

 

 

A ten zapowiada się w tym roku wyjątkowo. Wszystko dzięki nowym inwestycjom, które są w Zieleńcu realizowane. Jeśli dodamy do tego szereg wydarzeń i atrakcji dla narciarzy oraz mroźną i śnieżną zimę, którą prognozują zaprzyjaźnieni z nami meteorologowie, zbliżający się sezon narciarski na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy w tym roku do nas przyjadą.

Najważniejszą inwestycją, która oddana do użytku zostanie równo z początkiem sezonu jest nowoczesna, 4-osobowa kolej linowo-krzesełkowa typu TATRALIFT-SLF4p z taśmą do wsiadania, która powstaje przy Hotelu Zieleniec. Będzie miała przepustowość 2400 os./godz., długość 501 m, 91 metrów różnicy poziomów, a także średnie nachylenie 18 proc.

Kolej linowa wchodzi w skład kompleksu narciarskiego, który w tym roku jest rozwijany także z myślą o najmłodszych narciarzach. Już funkcjonują w nim dwa wyciągi talerzykowe (talerzyk przy Hotelu Zieleniec i Pensjonacie Mieszko o długości 300 m oraz talerzyk przy barze Mieszko II o długości 350 m). Natomiast w tym roku uruchomiony zostanie kolejny wyciąg szkoleniowy o długości 90 metrów, przeznaczony wyłącznie dla początkujących narciarzy najmłodszego pokolenia. Rozbudowany zostanie w także tym rejonie narciarski plac zabaw z torem do mini snow-crossa.

Ale to nie koniec! Wszystkich, którzy oprócz tradycyjnych stoków chętnie korzystają z zielenieckiego snow parku ucieszy z pewnością wiadomość, że już rozpoczęte zostały prace ziemne w celu wyrównania półek, co przełoży się na poprawienie kątów snow parku.

 

Wraz z początkiem sezonu uruchomiony zostanie także nowy łącznik szczytowy (Winterpol - Nartorama), co znacznie poprawi komunikację pomiędzy stokami, a w samym Zieleńcu poszerzone zostaną parkingi przy Hotelu Zieleniec i przy kolei Nartorama.

Przypominamy także, że w naszej stacji narciarskiej obowiązuje jeden karnet na wszystkie 24 koleje i wyciągi. Możesz kupić go już teraz i to nawet z 25-proc. rabatem. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online