Aktualności

Zanim spadnie pierwszy śnieg i do Zieleńca zawitają narciarze, jesienią czeka nas inne duże wydarzenie sportowe. W dniach 16-18 października odbędzie się w Zieleńcu i okolicach 49 edycja Rajdu Dolnośląskiego, który w tym roku jest 7. rundą LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015.

 

Rajdowe Mistrzostwa Polski w Zieleńcu już od 16 października

 

49 edycja Rajdu już na stałe wpisała się w kalendarz nie tylko dolnośląskich, ale i ogólnopolskich imprez sportowych. Tym większy to dla Zieleńca zaszczyt, że w tym roku gościć będziemy śmietankę polskich sportów motorowych - to właśnie u nas zlokalizowany będzie park serwisowy, biuro zawodów oraz biuro prasowe. Również w Zieleńcu rozegrany zostanie odcinek testowy Rajdu.

Trasa tegorocznej edycji zawodów przebiega przez wiele miejscowości Kotliny Kłodzkiej - odcinki specjalne rozegrane zostaną m.in.: w Polanicy Zdrój, Bobrownikach, Ścinawce i oczywiście w Kłodzku. Kompletna trasa rajdu z podziałem na wszystkie OS-y dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.

Ceremonia startu rajdu (jak również ceremonia mety) odbędą się w Polanicy Zdrój, a rampa zlokalizowana zostanie na wysokości Parku Szachowego. Oficjalny start zaplanowany został na sobotę (17 października), na godzinę 14:15, natomiast meta na godzinę 16:00 w niedzielę (18 października). Pierwszego dnia rajdowców podziwiać będziemy mogli na 6 odcinka specjalnych, podobnie zresztą jak w niedzielę. Długość wszystkich OS-ów wyniesie w tym roku 127 km, natomiast długość całego rajdu wraz z dojazdówkami 471 km.

49 Rajd Dolnośląski to niezwykłe wydarzenie, tym bardziej że jego tegoroczna sceneria będzie naprawdę urzekająca. Pagórkowate ukształtowanie terenu i malownicze pejzaże Kotliny Kłodzkiej dodadzą z pewnością całemu wydarzeniu uroku i podniosą towarzyszące rajdowi emocje. Co dla wszystkich kibiców najistotniejsze, wstęp na wszystkie odcinki specjalne, do parku serwisowego, a także na start i metę będzie bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i licznego przybywania na trasę rajdu - emocje i dobra zabawa - gwarantowane!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online