Aktualności

Ostatni weekend (15-16 sierpnia) upłynął w Zieleńcu pod znakiem pięknej pogody oraz turnieju otwarcia pola do gry w disc golf. Jesteście ciekawi, jak było?

 

Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park

 

Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że gra w disc golf wywoła w nas takie emocje! Wiedzieliśmy, że to sport, który dostarcza użytkownikom sporo ruchu, a także wyzwala ducha rywalizacji, ale przyznajemy się bez bicia - nie przypuszczaliśmy, że gra może aż tak wciągnąć!

Przejdźmy jednak do rzeczy.

W rozegranym tydzień temu turnieju łącznie wzięło udział 28 zawodników z różnych kategorii wiekowych. Pierwszego dnia konkurenci stanęli w szranki w 3 rundach, które ostatecznie wyłoniły zwycięzców w 5 kategoriach (różnica wieku pomiędzy najmłodszym i najstarszym zawodnikiem wynosiła aż 60 lat!). To świetna sprawa podziwiać na podium jednocześnie juniorów, kobiety i seniorów. Organizatorzy zrealizowali swój cel, ściągając do Zieleńca całe rodziny i dając możliwość zapoznania się z tą stosunkowo mało znaną dyscypliną wszystkim tym, którzy do tej pory nie mieli z nią styczności. A trzeba Wam wiedzieć, że nawet amatorzy radzili sobie wyśmienicie!

Każdorazowo wylosowani zawodnicy rozpoczynali swoją przygodę z turniejem od otrzymania indywidualnych kart, na których zapisywali wyniki w trakcie całej gry. Kolejno wyciągiem Gryglówka wjeżdżali na górną stację, by tam rozpocząć swoją przygodę z disc golfem. Emocji było co niemiara - niektórzy transfer na górę wykorzystywali do zrelaksowania się przed turniejem, innym zapierające dech w piersiach widoki pozwoliły maksymalnie skupić się przed rozpoczęciem gry. Jedno jest jednak pewne - kiedy w powietrzu zaczęły latać pierwsze dyski nastroje zdecydowanie rozluźniły się.

Po dwóch dniach zmagań zawodników nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa a pierwsze trzy miejsca nagrodzono dodatkowo medalami. Zwycięzcami pierwszego dnia zostali: Mateusz Szczepaniak (junior), Szymon Wącior (open), Ewelina Dulińska (open women), Piotr Jakubiec (master) i Wojciech Wącior (senior). Z kolei drugiego dnia na podium stanęli: Mateusz Szczepaniak (junior), Szymon Wącior (open), Dorota Zaczyk (open women), Piotr Jakubiec (master) i Jerzy Rybczyński (senior).

Wszystkim uczestnikom zawodów i osobom kibicującym serdecznie dziękujemy za przybycie. Wspólnie spędzone, niezwykle emocjonujące chwile utwierdziły nas w przekonaniu, że Zieleniec DiscGolf było trafioną i potrzebną inwestycją, która z pewnością stanowić będzie jedną z kluczowych atrakcji naszego ośrodka poza sezonem zimowym.

Już dziś zapowiadamy kolejny turniej disc golfa. Zapraszamy do śledzenia naszego FB, gdzie w najbliższym czasie z pewnością podzielimy się z Państwem szczegółami.

 

Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park Turniej otwarcia Zieleniec DiscGolf Park

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online