Aktualności

Już w najbliższy weekend (15-16 sierpnia) w Zieleńcu odbędzie się pierwszy turniej Disc golfa, który będzie oficjalnym otwarciem nowo powstałego, najnowocześniejszego w Polsce pola do tej zyskującej coraz większą popularność dyscypliny.

 

 

Idealne wręcz ukształtowanie terenu, znakomite prognozy pogody, no i oczywiście środek wakacji - to tylko niektóre czynniki, które sprawią, że planowane zawody w Disc Golfie będą dużym wydarzeniem nie tylko dla samego Zieleńca, ale i całego regionu. Tym bardziej, że nie mamy przecież w Polsce zbyt wielu podobnych obiektów.

Zawody to zdecydowanie najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z disc golfem. Wszyscy, którzy w sobotę i niedzielę zawitają do Zieleńca będą mieli okazję spotkać najlepszych graczy w Polsce, poznać tajniki tej pasjonującej dyscypliny sportu łączącej w sobie rywalizację z ruchem na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim samemu rozegrać partię disc golfa w przepięknym otoczeniu Gór Orlickich.

Część profesjonalnych graczy, którzy już zapowiedzieli swoje przybycie, weźmie udział w dwudniowym turnieju i rozegra łącznie 5 rund. Organizatorom zależy jednak na tym, aby każdy kto chce poznać grę, wziął udział w zawodach przynajmniej jednego dnia. Będzie można zatem rozegrać 3 rundy w sobotę lub 2 rundy w niedzielę.

Każdego dnia na zwycięzców czekać będą nagrody w pięciu kategoriach:

  • junior
  • open
  • open kobiet
  • master
  • senior

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i pamiątkowe, discgolfowe gadżety. Dyski wypożyczane będą bezpłatnie - należy uiścić jedynie zwrotną kaucję w biurze zawodów. W trakcie imprezy będzie można wziąć także udział w Akademii Disc Golfa prowadzonej przez członków i przedstawicieli Disc Golf Poland. W trakcie godzinnego spotkania będzie można poznać historię gry i zasady oraz przećwiczyć podstawowe techniki rzutów. Akademie zaczynają się w sobotę i niedzielę około godziny 10. i 13. na dołku treningowym przy kasach wyciągu krzesełkowego Gryglówka.

* * *

Zieleniec DiscGolfPark® to obecnie najlepiej wyposażony i najwyżej położony obiekt w Polsce. Pole składa się z 10 dołków. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji.

Zieleniec DiscGolfPark® usytuowany jest na stokach Gryglówki i Winterpolu. Par pola to 32 a łączna długość dołków to 1001 metrów – przejście pola zajmuje od 60 do 90 minut. Do pierwszego tee prowadzi wyciąg krzesełkowy. W grze można wziąć udział bezpłatnie – jedyne zobowiązanie, jakie musi ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysków, uiszczana w jednym z dwudziestu oznaczonych ośrodków Zieleńca lub kasach wyciągu krzesełkowego.

W disc golfa może grać każdy. Nie jest wymagana licencja, ani specjalne przygotowanie. Zasady gry oparte są na zasadach klasycznego golfa – chodzi o przejście pola w jak najmniejszej liczbie rzutów. Trafiamy jednak nie piłką do dołka, lecz latającym dyskiem do celu, którym jest specjalny metalowy kosz z łańcuchami. Pierwszy rzut wykonujemy z miejsca zwanego tee a kolejne z miejsca, w którym dysk się zatrzymał. Liczba rzutów potrzebna na trafienie do kosza to nasz wynik na danym dołku. Disc golf nie wiąże się z nadmiernym i gwałtownym obciążeniem dla organizmu – to spacer, kontakt z naturą, w trakcie którego ćwiczymy zarówno mięśnie, jak i umysł. Gra jest też doskonałą formą aktywności fizycznej dla osób starszych.

* * *

Zawodnicy zgłaszając się wybierają jedną z 5 kategorii:

  • Open - dostępna dla wszystkich
  • Open Women - dostępna dla wszystkich kobiet
  • Junior - dla wszystkich, którzy nie ukończyli lub kończą w danym roku 18 lat
  • Master - dla wszystkich, którzy nie ukończyli lub kończą w danym roku 40 lat
  • Senior - dla wszystkich, którzy nie ukończyli lub kończą w danym roku 60 lat

Pierwsze miejsca każdej kategorii zostaną nagrodzone bonem na zakup dysku o wartości 50 zł. Drugie i trzecie miejsca otrzymają niespodzianki. Oprócz nagród dla 5 uczestników sobotniej rozgrywki i 5 uczestników niedzielnych rund nagrodzimy najlepszych zawodników całego turnieju.

1) Zagraj 3 rundy w sobotę 15.08.2015

Liczba zawodników - 40 / Wpisowe 15 zł

Rejestracja 9:00 - 9:30 / Odprawa 9:30 - 9:45 / I runda 9:45 - 12:00 (losowo dobierane flighty) / 12:00 - 13:00 przerwa lunchowa / 13:00 - 17:30 II i III runda (flighty dobierane wg wyniku) / 17:30 - 18:00 wyniki, nagrody

2) Zagraj 2 rundy w niedzielę 16.08.2015

Liczba zawodników - 40 / Wpisowe 10 zł

Rejestracja 9:00 - 9:30 / Odprawa 9:30 - 9:45 / I runda 9:45 - 12:00 (losowo dobierane flighty) / 12:00 - 13:00 przerwa lunchowa / 13:00 - 15:30 II runda (flighty dobierane wg wyniku) / 15:30 - 16:00 wyniki, nagrody

3) Zagraj dwudniowy turniej 15-16.08.2015

Liczba zawodników - 40 / wpisowe - 25 zł

Wypożyczenie dysków jest bezpłatne - zwrotna kaucja wynosi 50 zł za dysk. Wypożyczać będziemy zestaw dwóch dysków do rzutów na krótkie i długie dystanse.

Każdy uczestnik turnieju będzie mógł bezpłatnie korzystać z wyciągu krzesełkowego Gryglówka i dostać się nim do pierwszego tee.

Do środy 5.08.2015 (24:00) pierwszeństwo mają osoby rejestrujące się na dwa dni, osoby rejestrujące się na jeden dzień wpisywane są kolejno na listę oczekujących - po rejestracji otrzymają numer konta do wpłat. W czwartek 6.08.2015 osoby na z list oczekujących otrzymają potwierdzenie rejestracji (w miarę dostępności miejsc) i prośbę o dokonanie wpłaty). We wtorek 11.08.2015 niepotwierdzone wpłatą miejsca zostaną przekazane osobom oczekującym lub będą dostępne w dniu turnieju. Rejestracja poprzez wypełnienie formularza i opłacenie wpisowego gwarantuje miejsce na turnieju.

Biuro zawodów:
Ski&Spa
Zieleniec 69, 57-340 Duszniki-Zdrój

Wiadomości dotyczące pola można znaleźć na stronie www.zieleniec.pl/disc-golf-park.
Wiedzę na temat dyscypliny można zdobyć przeglądając portal www.discgolfpoland.pl.
Więcej informacji o turnieju na stronie Disc Golf Poland i wydarzeniu Facebook

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online