Aktualności

Wiosna w Sudetach zawitała na dobre, choć noce bywają jeszcze bardzo chłodne. Póki co narty schowaliśmy do garażu, aczkolwiek trzymamy je na wszelki wypadek w gotowości. Nic nie stoi jednak przecież na przeszkodzie, aby posmakować zielenieckiego klimatu, kiedy dookoła jest nie biało, a zielono. W czym wesprą nas na pewno dostępne w Zieleńcu koleje linowe.

 

 

Przeglądy techniczne po wyczerpującym sezonie zimowym mamy już za sobą. Kolejki są więc dostępne dla wszystkich, którzy nieco szybciej niż turystycznym szlakiem chcą znaleźć się na wysokości umożliwiającej podziwianie sudeckich pejzaży. A te wiosną i latem w niczym nie ustępują tym zimowym.

 

NARTORAMA

miesiąc

czynne

godziny

maj

1-3 maja

10:00-18:00

czerwiec

soboty i niedziele

10:00-18:00

lipiec - sierpień

codziennie

10:00-18:00

wrzesień

soboty i niedziele

10:00-18:00

 

Jedyne na co zwracamy uwagę, to prośba o dokładne sprawdzanie przed ewentualną wycieczką prognozy pogody, która szczególnie wiosną lubi być kapryśna i zmienia się dynamicznie. Po co moknąć na krzesełku kolejki, jeśli czas oczekiwania na poprawę pogody można spędzić w jednym ze zlokalizowanych pensjonatów czy hoteli. Alternatywnie w czasie opadów można skorzystać z Nartorama Skyway Express która wyposażona jest w gondolki i kanapy z osłonami które, uchronią nas przed opadami.

Dla wszystkich sympatyków gór otaczających Zieleniec, w sezonie letnim dostępne są dwie kolejki: Grylówka oraz Nartorama Skyway Express, które jednak czynne są w określone dni. I tak z Nartoramy Skyway Express skorzystać będziemy mogli w maju - podczas majówki (1-3 maja), w czerwcu podczas weekendów (soboty i niedziele), codziennie przez cały lipiec i sierpień oraz we wrześniu również w trakcie wszystkich weekendów. Kolej czynna będzie od 10:00 do 18:00.

Cena za przejazd Nartoramą Skyway Express w jedną stronę wynosi 10 zł za bilet normalny i 8 za ulgowy. Bilet w obie strony to odpowiednio 16 i 14 złotych. Odjazdy odbywają się co 30 minut, począwszy oczywiście od godziny 10:00.

Natomiast Grylówką będziemy mogli przejechać się w maju w trakcie majówki oraz we wszystkie soboty i niedziele, w czerwcu w soboty, niedziele i święta, codziennie przez cały lipiec i sierpień oraz we wszystkie wrześniowe soboty i niedziele. Kolej odjeżdża o każdej pełnej godzinie. Przy wcześniejszych rezerwacjach grupowych istnieje możliwość umówienia innego terminu.

 

 

 

GRYGLÓWKA

miesiąc

czynne

godziny

maj

1-3 maja oraz soboty i niedziele

10:00-18:00

czerwiec

soboty i niedziele

10:00-18:00

lipiec - sierpień

codziennie

10:00-18:00

wrzesień

soboty i niedziele

10:00-18:00

 

Choć Góry Orlickie wysokością znacznie ustępują Karkonoszom, to ich turystyczna atrakcyjność, przepyszne widoki, niezwykła historia i bogata infrastruktura oferują turystom co najmniej porównywalne, o ile nie większe emocje. Część z nich zagwarantują z pewnością dostępne w Zieleńcu kolejki linowe, które choć spełniają inną niż zimą funkcję, stanowią nie lada atrakcję dla wszystkich, którzy coraz chętniej odwiedzają nasze strony. 

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online