Aktualności

Długi weekend czerwcowy związany z Świętem Bożego Ciała to doskonała okazja do poznania urokliwych miejsc Zieleńca oraz atrakcji w jego najbliższej okolicy. Aktywny wypoczynek, spacer albo relaks w pensjonacie przypadną do gustu niejednemu turyście.

 

Majówka w Zieleńcu

 

Śmiało można powiedzieć, że weekend Bożego Ciała który jest drugim długim weekendem po majówce jest wstępem do zbliżających się wakacji. W trakcie trzech wolnych dni bardzo chętnie wyjeżdżamy za miasto, by odpocząć od codziennych spraw i pośpiechu. Jedni lubią spędzać ten czas w aktywny sposób np. jeżdżąc na rowerach po górskich trasach lub biegać leśnymi szlakami, inni z kolei cenią sobie zwiedzanie pobliskich atrakcji, smakowanie lokalnej kuchni lub relaks w SPA. Zróżnicowana oferta i możliwość dopasowanie jej do swoich upodobań sprawiają, ze Zieleniec jest miejscem tak bardzo cenionym przez turystów zarówno z Polski jak i zza granicy

Aktywność na kilka sposobów

Wszyscy, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu, mogą liczyć na różnorodność atrakcji dostępnych w Górach Orlickich. Ilość okolicznych tras rowerowych o zróżnicowanym poziomie trudności, gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny. Rozwijająca się w ostatnich latach moda na nordic walking, dotarła również i do Zieleńca. Tutejsze trasy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem fanów tej formy aktywności. Dodatkowo, możliwość wjazdu kolejami kanapowymi na szczyty górskie, znacznie uatrakcyjnia zwiedzania pobliskich szlaków zarówno po polskiej, jaki i czeskiej stronie. Dokładny harmonogram dostępności wyciągów znajduje się TUTAJ.

Tuż za progiem

Jedną z głównych atrakcji szczytów w Zieleńcu, jest schronisko leżące po czeskiej stronie - Masarykova Chata. Dostać można się do niego na dwa sposoby: spacerem przemierzając grzbiet górski lub wyciągami krzesełkowymi odjeżdżającymi u podnóża stoków. Obiekt został zbudowany na początku XX wieku, a w jego wnętrzu podziwiać można piękną dużą salę z rzeźbami na suficie i ścianach.

Planując zwiedzanie najbliższej okolicy, warto odwiedzić rezerwat przyrody - “Torfowisko pod Zieleńcem”. Jest on oddalony zaledwie 4 kilometry od ośrodka. Został utworzony na potrzebę ochrony cennych i rzadkich gatunków roślin. Dodatkowym celem wyprawy, może być dotarcie na drewnianą wieżę widokową.

Najmłodszych uczestników wycieczki po najbliższej okolicy, z pewnością ucieszy możliwość samodzielnego czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Będąc na miejscu, warto przy okazji odwiedzić pobliski Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. W jego centrum znajduje się Dworek Chopina, w którym to kompozytor i pianista niegdyś koncertował.

Bogata baza noclegowa

W samym Zieleńcu do dyspozycji gości jest ponad 1200 miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie. Tak szeroki wybór, gwarantuje dopasowanie odpowiedniego noclegu do własnych preferencji. Ponadto goście wybranych pensjonatów do swojej dyspozycji mają baseny, jacuzzi, zabiegi SPA oraz kręgielnię. W większości ośrodków znajdują się kąciki do zabaw, w których pod czujnym okiem opiekunów, dzieci mogą bawić się, rysować oraz uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z oferowaną bazą noclegową i rezerwacją miejsc: http://zieleniec.pl/noclegi

Zieleniec Ski Arena

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online