Aktualności

Trzeba wprost powiedzieć, że sezon 2014/2015 w Zieleniec Ski Arena był jednym z najbardziej udanych od kilku lat. Ilość śniegu i utrzymująca się temperatura poniżej zera były naprawdę imponujące. Dzięki temu, fani szusowania mogli cieszyć się zimową frajdą aż przez 4 miesiące. Specyficzny mikroklimat Zieleńca kolejny raz pokazał na co go stać. Patrząc na warunki narciarskie w czasie Wielkanocy, można było odnieść wrażenie, że zima w tym roku nie ma zamiaru odejść. Jazda w Zieleńcu przez cały rok? Hmm.. brzmi to naprawdę dobrze!

 

Zieleniec Ski Arena - podsumowanie sezonu 2014/2015

 

Miniony sezon był dla nas szczególnie istotny. Przede wszystkim, za sprawą kilku nowoczesnych rozwiązań - strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie karnetu obejmującego wszystkie wyciągi. Szczególnie cieszy fakt, że najbardziej docenili to odwiedzający nas goście. Dobrym posunięciem było również uruchomienie nowoczesnej kolei kanapowo-gondolowej oraz nowych tras narciarskich - to właśnie dzięki temu dotarcie do schroniska Masarykova Chata stało się łatwiejsze.

 

3, 2, 1, start!

Niesamowite dni, emocje, ludzie, słońce i śnieg - w tych kilku słowach można podsumować to, co spotkało nas w tym sezonie na stokach Zieleńca. Nie wiemy dokładnie ile dni w ciągu całego sezonu było słonecznych, a ile pochmurnych, ale śmiało możemy stwierdzić, że tych pierwszych mogliśmy doświadczyć znacznie częściej.

Pierwsze opady śniegu i ujemne temperatury zawitały do nas na przełomie listopada i grudnia. To właśnie wtedy wszystkie armatki śnieżne ruszyły pełną parą. Całodobowe naśnieżanie stoków przyniosło pierwsze efekty już 6 grudnia, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu. Z okazji przypadających w tym dniu Mikołajek, każdy fan zimowego szaleństwa, zaopatrzony w czapkę Świętego Mikołaja, szusował po stoku za symboliczną złotówkę.

 

Nowa odsłona

Nie był to koniec grudniowych nowości. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia do dyspozycji gości oddaliśmy nowoczesną kolej kanapowo-gondolową - SkyWay Express. Początkowo fani zimowego szaleństwa mogli korzystać wyłącznie z nowoczesnych kanap, jednakże w połowie stycznia kolej ruszyła na 100% - kiedy zamontowaliśmy gondole. Efekt? Pierwsze u nas, zimowe zaręczyny! Widzieliście? Żeby paść na kolano w gondoli, wcale nie trzeba jechać do Wenecji!

 

Święta i sylwester na stokach

Trudno wymarzyć sobie lepsze Święta Bożego Narodzenia - grubość pokrywy śnieżnej i znakomite warunki atmosferyczne przyciągnęły do Zieleńca prawdziwe tłumy. Góralskiej atmosfery dodał koncert zespołu Janicki - rokrocznie zapraszany w tym czasie w nasze okolice.
Sylwester na stoku? No pewnie! Zadbaliśmy także i o to - muzyka serwowana przez dj-a, pokaz fajerwerków oraz nocna jazda po śnieżnobiałych stokach… Już wiemy, że to najlepsze co mogliśmy Wam zaproponować w tę szczególną noc!

 

Zieleniec w mediach

To właśnie dzięki nowym inwestycjom oraz doskonałym warunkom narciarskim pisało się o nas dużo i dobrze. O Zieleńcu mogliście przeczytać m.in. w Gazecie Wyborczej, Gazecie Wrocławskiej, Onecie, Wirtualnej Polsce. Mówili o nas także: TVN, TVP, Radio RMF i RMF Maxxx, Radio Ram i Polskie Radio Wrocław. Zajęliśmy prestiżowe miejsca w rankingach najlepszych stacji narciarskich w Polsce. Onet.podróże.pl napisał: „Zieleniec stał się jednym z liderów branży narciarskiej w naszym kraju”. W rankingach Travelist i skionline.pl zajęliśmy medalowe, drugie miejsca!

 

Sport przede wszystkim!

Miło było patrzeć, jak z każdym kolejnym eventem organizowanym w Zieleńcu, liczba ich uczestników stale rośnie. 19 edycja Dziecięcego Pucharu Orlicy, czyli jedyna tego typu impreza w Polsce, rozpoczęła długi cykl wydarzeń sportowych.

To właśnie nasz kompleks był pierwszym przystankiem imprezy Red Bull Zjazd na Krechę. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 80 narciarzy i 70 snowboardzistów gotowych do walki o tytuł najszybszego zawodnika sezonu - najwyższymi miejscami na podium podzielili się mieszkańcy Poznania i Zakopanego.

Za sprawą akcji „Bezpieczna Zima” na przełomie lutego i marca staliśmy się prawdziwym centrum bezpieczeństwa. Dzięki uprzejmości pracowników GOPR, każdy mógł przekonać się jak mądrze i bezpiecznie planować wypoczynek w górach. Chyba wszystkim uświadomiliśmy także zagrożenia, jakie niesie ze sobą jazda bez kasku. Nie zabrakło gier i konkursów z nagrodami - kasków, gogli, czapek, szalików oraz maskotek, ufundowanych przez GOPR i Tauron Polska.

To wciąż nie wszystko. Odbyły się u nas także: Zima z Milką, Wielki test nart Volkel, XXIX Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska, Mistrzostwa Polski SITS.

Również w naszym Snow Parku nie zabrakło prawdziwych fanów mocnych wrażeń. Udoskonalanie technik podniebnych tricków na specjalnie przygotowanych przeszkodach - cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nie jeden fan ekstremalnej jazdy z pewnością poczuł znaczny przypływ adrenaliny.

 

Najbardziej społeczny ośrodek narciarski w kraju

Wystartowaliśmy ze spójną i systematyczną komunikacją na Facebooku i Instagramie. To właśnie tam przekazywaliśmy aktualności pogodowe, newsy i zdjęcia, które do nas wysyłaliście! Liczba naszych fanów na Facebooku to prawie 20 tys. i wciąż rośnie! Nie będzie kłamstwem, jeżeli powiemy o sobie „najbardziej społecznościowy ośrodek narciarski w kraju”.

Średnio dwa razy w miesiącu prowadzaliśmy angażujące konkursy, w których do wygrania były gadżety Zieleńca oraz całodzienne ski-passy. Spośród: „Przygody w Górach”, „Haiku Zieleniec”, „Zakochanych w Zieleńcu”, „Gry miejskiej”, czy „Pomysłu na świąteczny prezent”, największą popularnością cieszył się konkurs - Zakochani w Zieleńcu. Opublikowaliście dziesiątki romantycznych zdjęć!

Wszystkim narciarzom, snowboardzistom, biegaczom, spacerowiczom, gościom mówimy: dziękujemy, że byliście z nami! Niech nie zwiedzie Was wiosenna aura - już teraz zastanawiamy się jak przywitać Was w nowym sezonie :)

Do zobaczenia!

Zieleniec Ski Arena

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online