Aktualności

W sobotni poranek na zielenieckim stoku rozpoczął się długo oczekiwany, pierwszy przystanek imprezy Red Bull Zjazd na Krechę. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 80 narciarzy i 70 snowboardzistów gotowych do walki o tytuł najszybszego zawodnika sezonu. Najwyższymi miejscami na podium podzielili się mieszkańcy Poznania i Zakopanego.

Red Bull Zjazd na Krechę - relacja

Mimo ubiegłorocznej nieobecności na polskich stokach, nie ma wątpliwości, że impreza Red Bull Zjazd na Krechę cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zawodników. Już od wczesnych godzin porannych biuro zawodów przeżywało prawdziwe oblężenie narciarzy i snowboardzistów pragnących sięgnąć po tytuł najszybszego. Wszyscy startujący wykazali się godną podziwu determinacją i duchem walki, którą dodatkowo podgrzewała zgromadzona na stoku publiczność. Zasady Red Bull Zjazd na Krechę są jednak nieubłagane - do ścisłego finału mogli przejść tylko najszybsi.

Po naprawdę emocjonującym przejeździe i zaciętej walce bark w bark, zwycięzcą wśród narciarzy okazał się pochodzący z Poznania Adam Sobota: "Na co dzień startuję w zawodach FIS, gdzie najmniejszy błąd może kosztować punkty. Tutaj najistotniejszy był start, co było dla mnie zupełną nowością. Ale emocje były niesamowite, energia aż mnie rozpiera!" W grupie narciarek najwyższe miejsce na podium wywalczyła, pochodząca z Zakopanego, Agata Popieluch. Zakopane triumfowało również w kategorii snowboardzistów. Wśród panów pierwszą lokatę zdobył Józek Gąsienica Gładczan.

Pierwszą mistrzynią Red Bull Zjazd na Krechę 2015 w snowboardzie była, pochodząca z Poznania, Katarzyna Szymańska. "To moje pierwsze zawody Red Bull Zjazd na Krechę. Zdecydowałam się do wzięcia udziału bardzo spontanicznie - wczoraj wieczorem! Ale nie żałuję, bo zabawa była super i myślę, że i w przyszłym roku pojawię się na starcie" dodaje tegoroczna zwyciężczyni z proroczym na bluzie napisem "Królowa Śniegu".

Na zwycięzców, prócz tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów - kamery GoPro, akcesoria narciarskie i snowboardowe HEAD, Roxy i Quiksilver oraz zestawy kosmetyków Rexona.

Red Bull zjazd z edycji w Zieleńcu! Red Bull zjazd z edycji w Zieleńcu! Red Bull zjazd z edycji w Zieleńcu! Red Bull zjazd z edycji w Zieleńcu!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online