Aktualności

Prace związane z budową kolei Nartorama Skyway Express dobiegają końca. Od połowy listopada na podporach trasowych kolei jest zainstalowana i zawiązana lina. Górna i dolna stacja są komplementarne. Przy dolnej stacji został zbudowany garaż. Większość pojazdów jest już zamontowanych na linie. W pierwszym tygodniu grudnia do Ośrodka Narciarskiego Nartorama będą dostarczone gondole. Wyciąg obejmować będzie ok. 40 pojazdów – niebieskich sześcioosobowych kanap, w tym wspomniane dwie gondole - ośmioosobowe. Planowany rozruch szacowany jest na drugą połowę grudnia. Maksymalna prędkość kolei kanapowo - gondolowej po stoku wyniesie 5 m/s, a w rejonie wsiadania i wysiadania zwolni przyjmując prędkość 0,5 - 1m/s. Przy długości kolei wynoszącej 780 m czas przejazdu zajmie ok. 3 minut. Wiemy jak szybko, jak długo i jak dużo, bo przewidywana przepustowość to 2400 os/godz.

Gondola wyposażona w kosze na narty i snowboard umożliwi przemieszczenie się na górę i na dół nie tylko fanom sportów zimowych, ale też pieszym czy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku. Swobodne przemieszczanie się gondolą ułatwi turystom oraz narciarzom wyprawę do Schroniska Masarykova Chata w Czechach, a narciarzom biegowym na tamtejsze trasy Jiraskova Cesta. Warto wspomnieć, iż usytuowanie górnej stacji to rzędna terenu 1015 m (dolnej 827m), 150 m od schroniska Masarykova Chata, gdzie na tym właśnie odcinku istnieje wyciąg tranzytowy o długości 143 m z holowaniem obustronnym. Wyciąg ten jest bezpłatny, dzięki niemu pokonywanie odcinka dzielącego górną stację i schronisko Masarykova Chata będzie dogodniejsze.

Dodatkowa atrakcja gondoli ma zostać włączona na przełomie grudnia i stycznia. Wówczas planowane jest wyposażenie gondoli w stoliki, dzięki czemu w godzinach od 17:00 do 22:00 na zamówienie Klienta możliwe będzie skorzystanie z Cafe lub VIP gondoli na określony czas np. 1 godziny, ponadto na życzenie będą serwowane zestawy konsumpcyjne. Można przyrównać to do kawiarnianej loży w powietrzu. Pozostaje nam czekać na finał i testować w praktyce.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online