Aktualności

Zima w Zieleńcu rozpoczęła się na całego. Przymrozki i opady śniegu, które klika dni temu zawitały do jednego z największych ośrodków narciarskich w Kotlinie Kłodzkiej niebawem pozwolą na pełne rozpoczęcie sezonu. Dlatego już dzisiaj warto dowiedzieć się, dlaczego Zieleniec powinien znaleźć się jako obowiązkowe miejsce turystyczne w nadchodzącym sezonie narciarskim i snowboardowym.

Gdzie na narty?

Kiedy mówimy o Zieleńcu musimy pamiętać o wyjątkowym klimacie alpejskim, który jest tutaj obecny. Wpływa on bardzo znacząco na poziom czerwonych ciałek w organizmie.

Kolejnym walorem tego miejsca jest fakt, że większość atrakcji mamy na wyciągnięcie ręki. Z hotelu dostaniemy się szybko na stoki, tak samo jak i z parkingu zaraz po przyjeździe i zaparkowaniu samochodu.

Osoby, które pierwszy raz chcą spróbować swoich sił podczas jazdy na nartach lub snowboardzie, albo zdecydują się podszkolić swoje umiejętności, mogą skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów w jednej z wielu dostępnych szkół narciarskich i snowboardowych.

W Zieleńcu jest największa ilość wyciągów w Polsce. Na odwiedzających czekają m.in.: nowoczesna kolej kanapowo-gondolowa, 3 wyciągi krzesełkowe, wyciągi talerzykowe, orczykowe oraz taśmy ułatwiające naukę jazdy na nartach.

Absolutną nowością zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów jest jeden karnet na wszystkie dostępne wyciągi. Dzięki temu odwiedzający ośrodek będą mogli wypróbować różne trasy bez obaw, czy karnet, który zakupili, zadziała na wybranym wyciągu.

Niektóre stoki w Zieleńcu oferują jazdę nocną, dzięki czemu, także po zmroku można cieszyć się „nocną jazdą”. Przebywanie na stoku od godziny 9:00 do 22:00, to nie lada gratka dla wielu fanów białego szaleństwa.

Na stokach nie będziemy się nudzić, ponieważ każda trasa ma inny poziom trudności. Można swobodnie przemieszczać się między wyciągami i zjechać kilka kilometrów bez powtarzania tras. Za każdym razem możemy cieszyć się jazdą na innym stoku, co za tym idzie- różnymi widokami i zapamiętanymi na długo wrażeniami z jazdy.

Wszystkie trasy w Zieleńcu są ratrakowane oraz dośnieżane, jeżeli wymagają tego warunki atmosferyczne. Dbałość o stoki i bezpieczeństwo odwiedzających jest naszym absolutnym priorytetem podczas każdego sezonu zimowego. Z roku na rok baza noclegowa w Zieleńcu podnosi swoje standardy. Zależy nam, aby turyści czuli się tutaj dobrze, dzięki szerokiej możliwości wyboru miejsca pobytu. W chwili obecnej na odwiedzających czeka ok. 1200 miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie i przedziale cenowym.

W wielu miejscach zakwaterowania oraz w bliskiej odległości od stoków znajdują się restauracje oferujące swoim gościom wyśmienite posiłki. Zjedzenie ciepłego dania może być znakomitą okazją do chwilowego odpoczynku podczas śnieżnej zabawy na stoku.

Wieczorami w wybranych miejscach odbywają się wystepny muzyczne na żywo lub dyskoteka. Przy okazji warto wspomnieć, że na stokach również nie brakuje muzyki. Zamontowane tam głośniki pozwalają przez większość dnia słuchać radiowych przebojów.

Zieleniec to doskonałe miejsce w górach, gdzie warto sędzić swój upragniony wypoczynek. Nie znajdziemy tutaj wielkich sklepów, marketów i kin. To miejsce z dala od miejskiego zgiełku i szumu miasta. Tutaj przyroda i cisza grają pierwsze skrzypce. To tutaj w krótkim czasie naładujemy swoje baterie pozytywną energią na długo.

Do zobaczenia!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online