Aktualności

Wakacje w pełni, wieczory już nie tak upalne jak jeszcze kilkanaście dni temu, dzięki czemu spacer o tej porze nabiera dodatkowych walorów. W najbliższy weekend wieczorną przechadzkę po Zieleńcu urozmaicić będzie można jeszcze w jeden, niezwykle atrakcyjny sposób.

 

 

Koleją linową wieczorową porą

 

 

Po raz kolejny Zieleniec udowodnił, że jest miejscem wyjątkowym i otwartym dla wszystkich. W dniach od 21 do 23 lipca odbyła się u nas kolejna edycja Zlotu Motocyklowego, który przyciągnął przeszło 2000 gości nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Podsumowanie Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego

A- Autostrada Sudecka

Niezwykle malownicza, jedna z najwyżej położonych asfaltowych dróg w Polsce. Autostrada Sudecka, będąca drogą wojewódzką nr 389. Rozpoczyna się na przełęczy Polskie Wrota (660 m n.p.m) i kończy w Międzylesiu. Choć jej długość wynosi tylko 42 km, dostarcza niezapomnianych wrażeń, ponieważ poprowadzona została zboczami Gór Orlickich i Bystrzyckich. Jest na swój sposób nawet dość niebezpieczna - prowadząc samochód nie można oderwać wzroku od otaczających ją przepięknych widoków począwszy od Gór Stołowych na Masywie Śnieżnika kończąc. Ale Autostrada Sudecka dzięki temu, że utrzymuje się mniej więcej na jednej wysokości, jest doskonałym miejscem na dłuższą przejażdżkę rowerową czy na mocniejszy trening nartorolkowy.

Zieleniec od A do Z

Ziemia Kłodzka, do 1945 roku niemiecki Glatzer Land, słusznie nazywana „Kraina Pana Boga” (Gottes Ländchen) to obszar na południowym zachodzie kraju, w Sudetach Środkowych i częściowi Wschodnich. Region o niezwykłych walorach turystycznych, malowniczo położony na stokach gór zapraszających na krótkie spacery i długie wędrówki, nie tylko na najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnik (1425 m n.p.m.).

Dolnośląska magia, czyli o atrakcjach Ziemi Kłodzkiej słów kilka

Nie jest przypadkiem, że to akurat patronka małżeństw i szczęśliwej rodziny czuwać będzie nad przybywającymi do Zieleńca gośćmi i turystami. Wszak to właśnie rodziny są przecież w naszych stronach wyjątkowo mile widziane.

 

 

Tradycja rzecz święta, czyli odpust Świętej Anny w Zieleńcu

 

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online