Aktualności

Ziemia Kłodzka, do 1945 roku niemiecki Glatzer Land, słusznie nazywana „Kraina Pana Boga” (Gottes Ländchen) to obszar na południowym zachodzie kraju, w Sudetach Środkowych i częściowi Wschodnich. Region o niezwykłych walorach turystycznych, malowniczo położony na stokach gór zapraszających na krótkie spacery i długie wędrówki, nie tylko na najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnik (1425 m n.p.m.).

Dolnośląska magia, czyli o atrakcjach Ziemi Kłodzkiej słów kilka

Nie jest przypadkiem, że to akurat patronka małżeństw i szczęśliwej rodziny czuwać będzie nad przybywającymi do Zieleńca gośćmi i turystami. Wszak to właśnie rodziny są przecież w naszych stronach wyjątkowo mile widziane.

 

 

Tradycja rzecz święta, czyli odpust Świętej Anny w Zieleńcu

 

 

Okolice Zieleńca dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu to tereny doskonałe nie tylko do pieszych wycieczek, rowerowych eskapad czy przełajowych biegów. Będąc w naszych stronach, warto dosiąść też przepięknych wierzchowców i wybrać się w konną wyprawę grzbietami pobliskich gór.  

 

Konne przejażdżki w malowniczej scenerii Gór Orlickich

 

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was do udziału w kolejnej, niezwykle ważnej dla Zieleńca i otwartej dla wszystkich imprezie - zawodach MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”. Okazja jest tym bardziej wyjątkowa, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

10 edycja maratonu MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”

Sam środek wakacji, cztery dystanse, rzesze pasjonatów kolarstwa górskiego do tego mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu, doskonałej zabawy, ale i sportowej rywalizacji. Tak w kilku słowach przedstawia się zapowiedź kolejnej zbliżającej się wielkimi krokami impreza - XIV Klasyka Kłodzkiego, który już 22 lipca rozegrany zostanie w Zieleńcu.

XIV Klasyk Kłodzki w Zieleńcu