Aktualności

Czas na huczne otwarcie letniego sezonu sportowo-turystycznego. Doskonałą do tego okazją będzie Zieleniec Open, czyli międzynarodowe zawody w Disc Golfie - pasjonującej i niezwykłej dyscyplinie sportu. Dlaczego disc golf i dlaczego Zieleniec?

Otwarcie sezonu disc golfa w Zieleńcu już 3 czerwca

piękna pogoda, cudowne widoki, wyjątkowy klimat oraz perspektywa relaksu i aktywnego wypoczynku na łonie natury - tak w kilku słowach można podsumować lenią ofertę Zieleńca. Do tego dochodzą oczywiście liczne zielenieckie atrakcje, wśród których również latem warto skorzystać z dostępnych tu kolei linowych. Co ważne - na razie czynne są one jedynie w weekendy.

Lato w Zieleńcu [dostępność wyciągów]

Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce DiscGolfParku - najlepiej wyposażonego pola disc golfowego w naszym kraju, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych gości.

 

Disc Golf - nowa atrakcja w Zieleńcu

 

„Strumyka fala szybka wśród jasnych bieży łąk. W niej pląsa mała rybka, wesoły, górski pstrąg”. Takimi oto słowami (z jedną niewielką zmianą) Franciszek Schubert, austriacki kompozytor, będący jednym z pierwszych przedstawicieli romantyzmu, wprowadził poprzez swoją pieśń postać pstrąga do muzycznego menu. Ale co ów rybka ma wspólnego z Zieleńcem?

Łowisko i smażalnia pstrąga

Zielówka? A cóż to jest? Nie, to nie nazwa lokalnego trunku. To taki wyjątkowy w ciągu roku czas - zwykle na początku maja - w trakcie którego koniecznie zaglądnąć trzeba w nasze strony. Dlaczego?

 

Czas na Zielówkę, czyli majówkę w Zieleńcu!